Poczuj się bezpiecznie w swoim domu!

Poczuj się bezpiecznie w swoim domu!

Bardzo często dom jest najcenniejszą rzeczą, jaką posiadamy zarówno pod kątem finansowym, jak i czysto emocjonalnym. Niejednokrotnie, aby go wybudować zaciągamy kredyt, a potem krok po kroku urządzamy, lokując w nim niemal wszystkie oszczędności. Ci, którzy zrealizowali marzenie życia, o posiadaniu własnego domu, zastanawiają się, w jaki sposób zwiększyć jego bezpieczeństwo. Bo zagrożeń jest mnóstwo! Po pierwsze istnieje ryzyko włamania i kradzieży. Nie pomoże „bezpieczna okolica” czy antywłamaniowe i drzwi i okna. Obecnie złodzieje są w stanie pokonać bardzo szybko podobne bariery. Po drugie zaś, na terenie posesji i domu czasem dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Wystarczy wspomnieć o pożarach, awariach instalacji wodnej czy zagrożeniach, jakie ściągają na siebie najmłodsi domownicy. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na specjalne systemy monitoringu wizyjnego. Niezwykle skuteczne i bardzo funkcjonalne.

Jak wygląda profesjonalny monitoring domu
Słysząc hasło monitoring, wielu z nas wyobraża sobie kamerę zamontowaną przy drzwiach wejściowych, obraz wejścia, który wyświetla się na ekranie i siebie siedzących przed tym ekranem i nieustanie wypatrujących zagrożeń. Przecież nikt nie miałby na to czasu, ani chęci. Dzisiejsze systemy monitoringu są tymczasem zaawansowanymi rozwiązaniami. 

Teren naszej posesji i cały dom śledzi nie jedna, a kilka kamer, odpowiednio dostosowanych i rozmieszczonych w różnych miejscach. Poza typowymi lokalizacjami kamer, czyli w pobliżu drzwi i okien, umieszcza się je często w okolicy garażu, okien dachowych i w innych punktach, w których mogą pojawić się niepożądane osoby. Specjalne kamery wyposażone w podczerwień można zainstalować nawet w miejscach całkowicie zaciemnionych. Wyraźny obraz i tak trafi do rejestratora. Złodziej nawet nie będzie miał świadomości, że jest nagrywany. 

Niektóre z kamer wyposażone są w czujnik ruchu. Zaczynają nagrywać obraz dopiero, w momencie, gdy ktoś pojawia się w obrębie detektora. Te nowoczesne urządzania wysyłają nawet komunikat do właściciela, kiedy na posesji lub w monitorowanym pomieszczeniu pojawi się intruz. Nie ma, więc konieczności „czatowania” przy ekranie i nieustannego podglądania posesji.

Szybka i łatwa instalacja
Montaż zestawu do monitoringu nie musi obecnie wiązać się z wynajęciem ekipy fachowców. Nie wymaga również podciągnięcia okablowania czy specjalnego adaptowania pomieszczeń. Przeciętny Kowalski jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie. Co istotne, monitoring możemy w każdej chwili zdemontować i przenieść w inne miejsce np. gdy się przeprowadzamy albo remontujemy dom. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *