Jak skutecznie ochronić firmę przed złodziejami?

Jak skutecznie ochronić firmę przed złodziejami?

Nie tylko właściciele prywatnych domów i posesji narażeni są na ataki złodziei, wandali oraz na szkody wynikające ze zdarzeń losowych takich, jak pożary. Problemy te mają również właściciele firm, sklepów i obiektów użyteczności publicznej. Istnieje jednak szereg rozmaitych narzędzi, które są w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo i ustrzec przed przestępcami. Efektywny system zabezpieczający to jedna z tych kwestii, na których z pewnością nie warto oszczędzać.

Dobry system alarmowy to podstawa!
Systemy alarmowe mogą ochronić obiekty firmowe przed rozmaitymi niepożądanymi działaniami. Posługując się nomenklaturą wojskową: stanowią pierwszą linię obrony. Nie da się ukryć, że złodzieje potrafią dziś z łatwością sforsować zabezpieczenia w postaci drzwi czy okien antywłamaniowych. W tej sytuacji zadaniem alarmu jest ostrzeżenie przed niepowołanymi gośćmi. Dobry system alarmowy powinien charakteryzować się przede wszystkim skutecznością. Musi zadziałać natychmiast po wykryciu potencjalnego niebezpieczeństwa. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko zareagować na pojawienie się złodziei nawet, jeżeli nie pokonali jeszcze barier w postaci solidnych zamków czy systemów antywłamaniowych. 

A może wideodomofon?
Nie ma skuteczniejszej bariery dostępu do obiektu, niż wideodomofon montowany przy wejściu. Zainstalowana kamera przekazuje obraz wejścia, w związku z tym możemy sprawdzić, kto próbuje dostać się do środka. Jakość obrazu zależy oczywiście od rodzaju kamery. Może być ona kolorowa albo czarno-biała, posiadać mniejszą lub większą rozdzielczość. Bardzo istotne jest, aby w pobliżu wideodomofonu zamontować dodatkowe źródło światła. Pozwoli nam to na uzyskanie lepszego obrazu nawet wieczorem lub późną nocą. W warunkach nocnych najlepiej sprawdzą się kamery wyposażone w diody podczerwieni. Otoczenie wideodomofonu zostaje wówczas podświetlone, ale postronne osoby nie zdają sobie nawet z tego sprawy. 

Zalety telewizji przemysłowej
Najprostsze systemy telewizji przemysłowej składają się z kamer i rejestratorów. Obraz z kamer rozmieszczonych w różnych częściach obiektu trafia do stanowiska ochrony. Teren firmy może być, więc przez cały czas monitorowany. Bardziej zaawansowane systemy wyposażone są również w detektory ruchu. Obraz z kamer jest przekazywany do centrali dopiero, w momencie wykrycia ruchu. Wykonane filmy czy obrazy są rejestrowane i trafiają na karty pamięci. Mogą stanowić dowód przestępstwa. Trudno o dynamiczniej rozwijające się technologie w całej branży związanej z ochroną osób i mienia, niż systemy telewizji przemysłowej.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *