Jak skutecznie zabezpieczyć mienie?

Jak skutecznie zabezpieczyć mienie?

Kradzież mienia to bardzo przykra i mocno stresująca sytuacja. Niestety przestępców nie brakuje, a my sami bardzo często ułatwiamy im zadanie, tworząc wręcz idealne sytuacje do włamania np. wyjeżdżając z domu na długi czas i w ogóle go nie zabezpieczając. Tymczasem jest tak wiele rozwiązań pomagających nam chronić swój dobytek.

Po pierwsze: ubezpiecz swoją własność
To sposób dla zapobiegliwych. Wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, pozwoli zrekompensować nam stratę powstałą w wyniku kradzieży. Wysokość odszkodowania będzie różniła się w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie oferty, aby wybrać najbardziej korzystną. Pamiętajmy o tym, że w większości przypadków mamy możliwość dostosowania zakresu ochrony do własnych potrzeb. Aby otrzymać ubezpieczenie z tytułu włamania i kradzieży mienia, będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę. To my decydujemy, jakie elementy wyposażenia i które przedmioty podlegać będą ubezpieczeniu. Uwzględnijmy w warunkach umowy również szkody powstałe w wyniku dewastacji, uszkodzone zamki czy drzwi antywłamaniowe. 

Po drugie: zabezpiecz dom w odpowiedni sposób
Ubezpieczenie chroni nas przed konsekwencjami włamania. Warto jednak zadbać o to, aby do takiego zdarzenia w ogóle nie doszło. Możemy z łatwością pokrzyżować plany potencjalnych włamywaczy. Wystarczy instalacja nowoczesnego systemu alarmowego. Dostępne obecnie na rynku systemy alarmowe charakteryzują się nowoczesnością i wielofunkcyjnością. Alarm to nie tylko syrena informująca o tym, że w naszym domu pojawił się intruz. Na system alarmowy składa się również szereg czujników ruchu montowanych zarówno w drzwiach i oknach, jak i ścianach oraz sufitach. Przy takim zabezpieczeniu nie prześlizgnie się nawet mucha. Alarm jest zintegrowany z systemem powiadamiania o zagrożeniu. Taki komunikat wysyłany jest nie tylko do właściciela obiektu, ale również do odpowiednich służb np. policji czy straży pożarnej, które mogą szybko zareagować i złapać przestępcę na gorącym uczynku. 
System alarmowy spełnia również funkcję prewencyjną. Już sama jego obecność potrafi skutecznie odstraszyć niejednego złodzieja. Jeżeli, mimo wszystko podejmie on ryzyko wtargnięcia do domu syrena alarmowa powiadomi o tym fakcie całe otoczenie. 
Koszt zakupu systemu alarmowego zwłaszcza, gdy myślimy o solidnym zabezpieczeniu, nie jest mały jednak tego typu inwestycja może szybko się zwrócić. Poza tym, pamiętajmy, że posiadanie systemu alarmowego jest zazwyczaj jednoznaczne z niższymi kosztami ubezpieczenia. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *